Masáže, zábaly a maderoterapia

To všetko v HYPOXI v Trenčíne!

MADEROTERAPIA

Maderoterapia je špeciálny anticelulitídny typ masáže. Vznikol v Kolumbii pred vyše 100 rokmi. Názov je spojením španielskeho slova madero – drevo a terapia, teda liečenie drevom.. Táto masážna technika využíva špeciálne navrhnuté prírodné, anatomicky tvarované drevené valčeky s rôznymi typmi výstupkov. Maderoterapia je jedinečná, najúčinnejšia a hlavne neinvazívna metóda v boji proti celulitíde. Je 100% prírodná a hypoalergénna. Jej nespornými benefitmi sú redukcia tuku, odstránenie celulitídy, spevnenie kože a podkožia, detoxikácia organizmu. Maderoterapia aktivuje mikrocirkuláciu v ošetrenej oblasti aeliminuje zadržiavanie vody.

maderoterapia

Maderoterapia tváre

Maderoterapia tváre zahŕňa ošetrenie pokožky tváre, krku a dekoltu. Táto jemná masáž za pomoci špeciálne tvarovaných nástrojov stimuluje krvný aj lymfatický obeh, podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. Výsledkom je jemná,vypnutá a pružná pleť.

Svaly na tvári fungujú rovnako ako svaly na tele. Čím pravidelnejšie cvičíme alebo masírujeme, tým je naše svalstvo prekrvenejšie. Zlepšením prekrvenia pokožky dochádza k regenerácii tkanív a lepšiemu odvodu odpadových látok (odstránenie opuchov k okolí očí). Ošetrenie uvoľnuje tvárové svaly, redukuje vrásky a spomaľuje stárnutie pleti.

Pravidelné ošetrenie maderoterapiou pleť rozjasňuje a omladzuje.
Pre optimálny výsledok sa odporúča balík 5 – 6 ošetrení intenzívne (napr. 2-krát do týždňa) a následne udržiavacie ošetrenia 1 krát za 4 – 6 týždňov.

Nie je vhodné ju absolvovať v prípade: hnisanvých ochorení pokožky tváre, herpesu, onkologických ochorení, zápalových ochorení v oblasti hlavy (zápal uší, zubov, kútiky pier…), zápalu tvárových nervov, po aplikácii botoxu a podobných procedúrach odstup aspon 2 mesiace po zákroku

maderoterapia

ICE THERAPY

Ice Therapy alebo Ice Body Sculpting je ošetrenie, ktoré funguje na princípe termogenézy. Je to proces, pri ktorom Vaše telo reaguje na chlad zo zmrznutého ílu tým, že vytvára teplo a tak spotrebuje viac energie. Nielen chlad, ale samotné bahno plné minerálnych látok, pôsobí na vašu pokožku pozitívne. Aplikácia ľadového ílu a správna technika pomôže zmenšiť konfekčnú veľkosť, formovať postavu a tonizovať Vašu pokožku. Aktivné látky sa vstrebávajú, zbavujú telo toxínov a aktivujú tvorbu kolagénu a elastínu.

Ošetrenie trvá cca 30 minút.

maderoterapia

MASÁŽE

Dotyk má veľkú liečebnú silu. Jeho prostredníctvom sa prenáša teplo, pocit bezpečia a istoty. Tým nám zvyšuje psychickú odolnosť a stabilitu. Je dostupný každému. Správne prevedený dotyk uvoľňuje a navracia silu unavenému telu.

Masáž patrí k najstarším liečebným prostriedkom v dejinách ľudstva. Dokáže uvoľniť svalové napätie, zmierniť bolesť pohybového aparátu a rozprúdiť krvný obeh aj lymfu. Po náročnom dni zaženie stres a zresetuje myseľ.

  • Napomáha regenerácii organizmu po fyzickej záťaži. Uvoľňuje stuhnuté a napäté svaly, zlepšuje flexibilitu a pohyblivosť.
  • Má blahodarný vplyv na stimuláciu krvného obehu, povzbudzuje prúdenie lymfy, posilňuje imunitný systém.
  • Masážou sa organizmus zbavuje škodlivín a odpadových látok.
  • Masáž podporuje činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním.
  • Samotný dotyk pomáha zbavovať telo vnútorného napätia a stresu, stimuluje centrálnu nervovú sústavu a prináša psychické uvoľnenie a pohodu

Klasická masáž

Patrí k najznámejším  a najefektívnejším druhom masáže. Je to súbor hmatov, ktorými masér stimuluje kožu, podkožie a svaly klienta. Dopomáha k uvoľneniu stuhnutého svalstva a k lepšiemu prekrveniu pokožky a svalov. Urýchľuje vylučovanie odpadových látok z organizmu. Zlepšuje činnosť tkanív i výživu svalov, čím predchádza bolestiam. Klasická masáž je vhodná pri ochoreniach pohybového systému aj pri poúrazových stavoch. Významne pomáha pri rekonvalescencii, svalovej únave, či pri fyzickom vyčerpaní.

Masáž čiastková (chrbát + šija alebo dolné končatiny) - 30 minút

Masáž celotelová - 60 minút

Nie je vhodné ju absolvovať v prípade: zápalových infekčných ochorení, pri hnisavých a mykotických infekciách kože, v miestach
čerstvého poranenia, v oblastiach kŕčových alebo zapálených žíl, pri nádorových ochoreniach, krvácavých ochoreniach, pri pokročilej osteoporóze, ochoreniach v brušnej dutine

Lymfodrenáž

Lymfodrenážna masáž je špeciálny druh jemnej masážnej techniky. Podporuje tok lymfy, čím dochádza k vyplavovaniu toxických látok z tela. Jemná a relaxačná masáž pôsobí proti únave, stresu a pocitu psychickej vyčerpanosti, pomáha odstraňovať opuchy, prejavy akné, migrény a bolesti hlavy. Lymfodrenáž napomáha v boji proti celulitíde a zlepšuje kvalitu pokožky. Regeneruje organizmus a priaznivo pôsobí na nervový aj imunitný systém.

Lymfodrenážna masáž tváre – 30 minút

Celotelová lymfodrenážna masáž – 60 minút alebo 90 minút

Celotelový zoštíhľujúci rituál – peeling, lymfo, zábal

Pri tejto procedúre začíname peelingom. Nasleduje celotelová lymfodrenáž v špeciálnom obleku
HYPOXI Dermológia a potom samotný zábal.

Produkt, ktorý používame, obsahuje výťažky z morských rias získané pomocou patentovaného procesu. Redukuje nedokonalosti kože, spôsobené celulitídou a podkožné tukové bunky už od prvého použitia. Vzhľadom k vysokej antioxidačnej sile účinne bojuje proti voľným radikálom a zlepšuje pevnosť pleti. Výsledkom je hladšia, vyživená pleť a mínus pár centimetrov. A samozrejme, okrem vizuálnych benefitov, je procedúra relaxom pre telo aj dušu:)